Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Bunicile nu trebuie să se simtă părăsite
Administrator: 25-11-2016 09:01:24 in Misiune

 Creştinele, ce gustă paharul amar al neputințelor, au aprins lumânarea spre a gusta şi vedea că Bun este Domnul. Vizitele pastorale nu sunt doar obligații ale activității sfințitoare bisericeşti, ci îşi împlinesc menirea şi prin interrelaționare umană, prin ascultare şi convorbire, prin neuitare şi participare la viața comunității.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator