Un binefăcător al parohiei Plevna a trecut la Domnul. Să ne rugăm !
Administrator: 18-11-2016 06:22:21 in Misiune

Cu câțiva ani în urmă, în Monografia Parohiei Plevna aminteam că „Societatea Agricolă „Plevna”, sub raportul portofoliului funciar avut în administrare, deține locul întâi în comuna Lupșanu, exploatând peste 1400 ha teren agricol. Conducătorul acesteia, inginerul agronom Mihail Coman, a preluat de la înaintași ștafeta mulțumirii și recunoștinței generoase față de Dumnezeu, pentru binecuvântarea roadelor pământului, fiind în fiecare an un spijin neclintit și generos în activitățile investiționale ale Parohiei Plevna, poate și prin prisma faptului că sediul Societății Agricole „Plevna” este chiar în conacul ctitorilor bisericii din Valea Rusului.”

Astăzi, 18 noiembrie 2016, anunț cu mare regret trecerea Domnului Inginer Mihail Coman la cele veșnice.

În veci să fie pomenit ! Dumnezeu să-l ierte și cu drepții să-l numere!