Prima zi a postului. Să ne hrănim cu rugăciunea!
Administrator: 16-11-2016 09:21:14 in Misiune
Marți, 15 noiembrie 2016, la ceasul înserării, în biserica parohială au fost invitați, să pună început bun, cei care doresc să folosească timpul postului spre împroprierea lucrării rugăciunii mai intense. Cu acest minunat prilej duhovnicesc s-au cântat imne adresate Sf Ioan Botezătorul, ca exemplul de viețuire ascetică şi de integritate morala, trădături de caracter foarte necesare lumii de azi. La sfârşitul rânduielii s-a citit rugăciune pentru binecuvântarea postului. În întreaga săptămână întâi din post vor fi săvârşite astfel de slujbe în biserica parohială, începând de la ora 16.