Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Partea Mariei
Administrator: 09-11-2016 10:32:42 in Misiune
La sărbătoatea Sfinților Arhangheli, hramul bisericii parohiale, rugăciunea din biserică a fost condusă de un sobor preoțesc alcătuit din preoții invitați de la parohiile Frăsinet, Răzvani, Lupşanu, Făurei. Slujba Acatistului şi Dumnezeiasca Liturghie au desăvârşit rugăciunea în comun a enoriaşilor. Prezența în mijlocul comunității a părintelui Florin, originar din Plevna şi fost cântăreț al parohiei noastre,a fost un binecuvântat moment de bucurie pentru creşterea în Domnul a unui vlăstarval parohiei noastre.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator