Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Partea Martei
Administrator: 09-11-2016 10:23:44 in Misiune
În buna tradiție a exegezei Patericului în privința părții Martei, ca osteneală bineprimită pentru mângâierea fraților mai neputincioşi, gospodinele din parohie s-au implicat cu multă dăruire în pregătirea mesei de hram. Contribuind cu dragoste la pregătirea darurilor mesei obşteşti, femeile creştine din parohie au făcut din nou dovada bunătății, dărniciei şi jertfei.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator