Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Calea de la păstor la preot
Administrator: 31-10-2016 09:00:36 in Misiune

"Amintiți-vă, dragii mei, ce v-am scris despre părinții Legii Vechi, că ei au învățat mai întâi cum să conducă oile şi au primit astfel experiența purtării de grijă. Au fost apoi aleşi în slujba de călăuzire, pentru a învăța şi constata căt de mult are grijă păstorul de turma sa... Deci Iosif a fost ales...Moise a fost ales...şi David...şi Amos...şi Elisei." (Sf Efrem Sirul)


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator