Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Construirea pridvorului de zid - fotografie document
Administrator: 27-08-2016 06:59:31 in Lumini din trecut

În 1966 s-a constituit din zid pridvorul bisericii parohiale, înlocuindu-se cel originar, din lemn. Prin contribuţia bănească a preotului, cântăreţului și enoriașilor şi prin munca voluntară a parohienilor pricepuți s-a edificat, conform proiectului, un pridvor luminos, încăpător și în consonanță cu dimensiunile lăcașului de cult.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator