Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cu rădăcini în Plevna, cu fructe în toată țara (III). Prof Dr Constantin Enăchescu -psihiatru
Pr Gabriel Toma: 12-11-2015 06:35:14 in Lumini din trecut

   Nepot al preotului Ilarion Fiera, Doctor în Psihologie, Doctor în Medicină, Medic primar psihiatru. Este profesor universitar la Facultatea de Psihologie și Științele Educației din cadrul Universității București. Este autorul unor importante lucrări de specialitate: “Elemente de Psihologie Proiectivă” (1973), “Expresia plastică a personalitatii” (1975), “Psihologia activitații patoplastice” (1977), “Tratat de igiena mintală” (1996), “Tratat de Psihanaliză și Psihoterapie” (1998), “Tratat de psihologie morala” (2002), “Tratat de Psihosexologie” (2003), “Tratat de Psihopatologie” (2005), “Tratat de teoria cercetării știintifice” (2005).


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator