Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Copil de preot în anii `40, repere de arheologie sentimentală (XI)
Administrator: 01-03-2018 10:08:12 in Lumini din trecut
    „Prin clasa a III-a directorul școlii ne-a cerut să venim cu o lopată de acasă, pentru a elibera de zăpada accesul în școală. În timpul exercițiului, ori eu am intrat în raza unui coleg, ori el, cu căciula pe ochi, dădea bezmetic cu lopata, m-a lovit în plin obraz provocându-mi o rană serioasă. Pansat în școala și dus acasă, teama de o mutilare serioasă a exasperat-o pe mama care i-a reprosat dur directorului neatenția la treaba ce ne-a dat. Îmi reamintesc că dupa aceea, dumneaei își căina vorbele grele cu care l-a lovit pe dascal unde îl durea mai tare: lipsa propriilor copii.” (Prof Vasile Constantin- Mao)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator