Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Copil de preot în anii `40, repere de arheologie sentimentală (VII)
Administrator: 17-12-2017 08:47:26 in Lumini din trecut
 
  „Urmăream cu mult interes stolurile de bombardiere ce brăzdau amenințător cerul și mai și aruncau tot felul de obiecte strategice printre care și o beteală de staniol despre care aflasem că se urmărea scurt-cicuitarea liniilor telefonice și electrice. Apoi, alături de maturi, trăiam cu teamă bubuiturile bombardamentelor din capitală sau cerul înroșit de incendiile din București și ale rafinăriilor din Ploiești, care se vedeau chiar de la această distanță.” (prof Vasile Constantin- MAO)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator