Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
1 mai 1970- chermeză tovărășească
Administrator: 01-05-2017 02:39:44 in Lumini din trecut
 
  Cu 47 de ani în urmă.
  Defilările muncitorilor paralizau oraşele.  
  Pancartele acestora dădeau de veste despre depăşirea graficelor de producţie. 
  La sfârșitul defilărilor, oamenii muncii fruntași în producție petreceau „la pădure” cu mici și bere.
 În localitatea noastră existând o organizare de șantier militară pentru construirea Sistemului Național de Irigații, reprezentanții autorităților de partid și de stat, dar și ai muncitorilor,„serbau” ziua de 1 mai printr-o masă tovărășească.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator