Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Bucuria oricărui copil- vizita la Zoo
Administrator: 03-06-2016 10:05:23 in Filantropie

  Vizita la Grădina Zoologică este în sine o mare bucurie pentru orice copil. Atunci însă, când vizita la Zoo coincide cu prima călătorie într-un mare oraș, precum și cu o „vizită” într-o cofetărie, bucuria și încântarea sunt aproape memorabile. Cu sprijinul unor credincioși apropiați comunității noastre, copiii din grupul catehetic parohial „Ucenicii Sfinților” au avut parte de o bucurie neașteptată. Interesul, dorința de a afla mai mult, uimirea în fața viețuitoarelor ce puteau fi văzute doar la televizor, au răsplătit din plin pe organizatori, dând un temei pentru continuarea unor astfel de acțiuni.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator