Bucuria oricărui copil- vizita la Zoo
Administrator: 03-06-2016 10:05:23 in Filantropie

Vizita la Grădina Zoologică este în sine o mare bucurie pentru orice copil. Atunci însă, când vizita la Zoo coincide cu prima călătorie într-un mare oraș, precum și cu o „vizită” într-o cofetărie, bucuria și încântarea sunt aproape memorabile. Cu sprijinul unor credincioși apropiați comunității noastre, copiii din grupul catehetic parohial „Ucenicii Sfinților” au avut parte de o bucurie neașteptată. Interesul, dorința de a afla mai mult, uimirea în fața viețuitoarelor ce puteau fi văzute doar la televizor, au răsplătit din plin pe organizatori, dând un temei pentru continuarea unor astfel de acțiuni.