Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Încheierea colectei Fondului Central Misionar
Pr Gabriel Toma: 04-04-2016 10:44:55 in Filantropie
  Mesajul Sfântului Sinod din Pastorala de la Duminica Ortodoxiei a ajuns la inima credincioșilor parohiei Plevna, așa încât dărnicia, rugăciunea, postul, milostenia s-au pus în lucrare iar la încheierea colectei (3 aprilie) s-a constatat suma de 272 lei, ce va fi înaintată forurilor superioare. 
  Răsplata pentru filantropie va veni negreșit, căci cuvintele Sfântlui Vasile cel Mare, rostit rugător în toate duminicile postului, lucrează neîndoielnic: „Pomeneşte, Doamne, pe cei care aduc roade şi fac bine în sfintele Tale Biserici şi îşi aduc aminte de cei săraci. Răsplăteşte-le lor cu bogatele şi cereştile Tale daruri (… ). Adu-Ţi aminte, Doamne, Dumnezeul nostru, şi de tot poporul Tău şi peste toţi revarsă mila Ta cea bogată, împlinind tuturor cererile cele spre mântuire”

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator