Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Să nu îngăduim ca cei mici să simtă sărăcia!
Pr Gabriel Toma: 01-04-2016 08:12:01 in Filantropie
  Copiii comunităților sătești, invitați la același nivel de educație în școli și grădinițe precum cei din mediul orășenesc, sunt uneori, în cazuri de precaritate a resurselor materiale ale părinților, văduviți de posibilitatea de a lucra folosind caiete speciale și alte auxiliare pedagogice, care ar trebui achiziționate de către părinți. 
  În atare context, pentru accesul deschis și fără îngrădiri la educație al tuturor copiiilor ce frecventează grădinița, parohia a pus la dispoziția Grădiniței de copii o imprimantă, asigurând și materialele consumabile necesare (toner, hârtie ), așa încât, cei mici să-și poată însuși cunoștințele, utilizând fișe specifice, fără restricții, regrete și...invidii întreolaltă. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator