Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Copiii au primit daruri de la Sfântul Nicolae
Pr Gabriel Toma: 08-12-2015 05:24:22 in Filantropie
   Bucuroși că Moș Nicolae (numele de cod al Sfântului Nicolae în noaptea darurilor) i-a cercetat peste noapte cu dulciuri, fructe și poate vreo... nuielușă, copiii din parohia Plevna, însoțiți de doamnele învățătoare, au întors vizita, venind, duminică 6 decembrie 2015, la biserică. Aici au ascultat slujba Sfântului Nicolae, au primit Sfânta Împărtășanie iar la încheierea Sfintei Liturghii au constatat cu uimire că Moșul Sfânt și bun le pregătise și aici 30 de sacoșe cu dulciuri, fructe și bomboane. 
  Dar de unde știa câți copiii vor veni?

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator