Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Darurile Sfintei Filofteia pentru preșcolari
Administrator: 07-12-2017 10:17:13 in Filantropie
     La pomenirea Sf Filoteea (7 decembrie 2017) doamnele din Comitetul parohial, ce au fost cadre didactice, au vizitat grădinița de copii, oferind copiilor bucurie prin rechizite specifice preșcolarității, ca un sprijin din partea parohiei Plevna pentru o bună desfășurare a activităților didactice, și dulciuri, pentru bucuria sărbătorii.
    Bucuroși de ceea ce au primit, copiii s-au dat în spectacol recitând cu mult curaj și intonând cântecele pe care le exersează pentru serbarea de Crăciun.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator