Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Antrenament pentru implicare în asistența socială
Administrator: 10-10-2017 07:28:21 in Filantropie
    Luni, 9 octombrie 2017, la Centru socio- cultural Episcopul Damaschin, din Slobozia,  s-au desfășurat seminarii, cu clericii, în care au fost dezbătute următoarele teme: Statutul pentru Organizarea şi Funcţionarea Bisericii Ortodoxe Române – prevederile specifice asistenţei sociale din parohiei, Regulamentul de Organizare şi Funcţionare a sistemului de asistenţă socială în Biserica Ortodoxă Română – atribuţiile asistentului social din cadrul parohiei, Activităţi filantropice desfăşurate în parohie – activitate practică pe grupe de lucru, Identificarea tipurilor de servicii sociale conform Nomenclatorului de servicii sociale şi Etapele acreditării unei unităţi de cult ca furnizor de servicii sociale, Legea nr. 292/2011 - Legea asistenţei sociale, Legea nr. 197/2012 privind asigurarea calităţii în domeniul serviciilor sociale şi Documentul suport pentru furnizorii de servicii sociale în vederea acreditării serviciilor sociale pentru obținerea licențelor de funcționare.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator