VOLUNTAR ÎN SPITAL, parteneriat filantropic
Administrator: 02-10-2017 09:48:22 in Filantropie

În vederea împlinirii necesității reale a acțiunilor caritabile și de voluntariat in cadrul SPITALULUI DE URGENTA PENTRU COPII M.S.CURIE ŞI CENTRULUI DE RECUPERARE N.ROBĂNESCU, parohia Plevna s-a alăturat şi în perioada 2017- 2018 programului „Voluntar în spital”.
     Sustinerea de către comunitatea noastră a programului filantropic „Voluntar în spital”, derulat de Asociația de Medicină pentru Sănătate Publică, oferă obştii parohiale oportunitatea de a lucra direct cu membrii Asociației și a ajunge, conform programelor stabilite de comun acord, să desfășoare diferite activități de voluntariat în spital, dar şi acţiuni ce pot fi sustinute de Asociaţie în parohia Plevna.
        În perioada 2016- 2017,  Asociaţia şi parohia noastră au desfăşurat mai multe activităţi comune. (Vezi aici şi aici şi aici şi aici)