Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Copacul copilăriei
Administrator: 03-06-2017 06:54:43 in Filantropie

 Activitatea educativă desfășurată în Ziua Copilăriei din anul 2017 a vizat conștientizarea aspectelor frumoase ale vieții de copil. Fiecare participant a desenat și decupat propria palmă cu degete răsfirate, în interiorul cărora a scris cele mai importante 5 persoane/activități ale copilăriei. Apoi, aceste frunze-flori au format un copac al copilăriei. 

 Roadele bucuriei din această zi au fost îndulcite cu prăjituri și sucuri, oferite de doamnele comitetului parohial, dar și de jucării, oferite în dar, cu care și acasă tinerii enoriași să prăznuiască în fiecare zi- Ziua Copilăriei.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator