Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Învierea lui Hristos, bucuria noastră
Administrator: 24-04-2017 12:11:57 in Filantropie
 Semnul credinței lucrătoare prin dragoste, gestul de părtășie al darurilor, s-a exersat în preajma Sfintelor Paști printr-o acțiune filantropică la care coparticipant a fost Asociația de Medicină pentru Sănătate Publică, partener de nădejde al comunității noastre parohiale în lucrarea de mângâiere frățească.
  Astfel, mai multe tinere familii, binecuvântate cu copii, au primit mobilier adaptat vârstei celor mici, jucării și produse de igienă.
 Prin intermediul acestei activităţi, cele 10 familii cu mulți copii împreună cu binefăcătorii au înţeles că într-adevăr „credinţa se naşte din ascultarea cuvântului lui Hristos” (Romani 10,17), astfel, împlinindu-se făgăduinţa Mântuitorului „cel ce Mă iubeşte pe Mine va fi iubit de Tatăl Meu şi-l voi iubi şi Eu şi Mă voi arăta lui” (Ioan 14,21), cumpănindu-se, în taina credinței, bucuria primirii cu bucuria dăruirii, în lumina de har a dragostei Preasfintei Treimi.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator