Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Daruri dulci pentru copii și vârstnici
Administrator: 20-04-2017 11:42:01 in Filantropie
 Prin generozitatea surorii în credință Maria, fiică a satului, la sărbătoarea Sfintei Învieri din anul 2017, copiii și vârstnicii enoriei au primit daruri dulci tradiționale.
 Generozitatea cu care unii oameni înțeleg să mângâie și să bucure pe ceilalți este un semn de credință și de judicioasă socoteală asupra modului de raportare la împlinirea personală, nu prin prisma lumii ci prin cea a lui Dumnezeu.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator