Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Parteneriat ARBT & AMSP- Parohia Plevna
Administrator: 21-12-2016 09:13:14 in Filantropie

 Doi oameni foarte generoşi, reprezentând Asociația Românilor Bolnavi de Tuberculoză şi Asociaţia de Medicină pentru Sănătate Publică, au oferit copiilor din parohia noastră daruri de îmbrăcăminte, încălțăminte, produse de igienă şi jucării.

 La prima acțiune de distribuire a acestora, defăşurată în săptămâna anterioară Crăciunului, au fost invitați, la biserică, părinții copiilor ce învață în Şcoala Primară din enorie.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator