Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Coşul Sfintei Filofteia- ediția a III-a
Administrator: 08-12-2016 07:41:56 in Filantropie

 Cerând har de sus, spre a face credința din ce în ce mai mult lucrătoare prin faptele dragostei, la pomenirea Sf Filifteia, 7 decembrie 2016, Comitetul Parohial a organizat distribuirea în comunitate a roadelor colectei inițiate în prima duminică din Postul Crăciunului.

 Credincioşii ce au pus la inimă îndemnurile spre dragoste nefățarnică au oferit următoarele alimente: ulei (22 l), zahăr (13 kg), orez (12 kg),fasole (2 kg), făină (20 kg), mălai (2kg), paste (7 pach), alte alimente, conserve şi dulciuri (15 kg).

 Aceste daruri de hrană au fost trimise, prin doamnele din Comitet, către bătrânii singuri, familiile cu mulți copii, familiile fără venituri, în total: 40 de beneficiari.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator