Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cadourile Sfântului Nicolae pentru preşcolari
Administrator: 06-12-2016 09:11:18 in Filantropie

  Marți, 6 decembrie 2016, la sărbătoarea Sf Nicolae, doamna Victoria Toma, educatoare pensionară, ca delegată a Comitetului Parohial (organizator al acțiunii filantropice intitulate "Comunitatea susține activitatea pedagogică") a vizitat Grădinița de copii din parohie, dăruind copilaşilor preşcolari dulciuri, fructe şi material didactic. 

 După o viață profesională desfăşurată în mijlocul preşcolarilor, doamna Toma s-a apropiat foarte uşor , şi cu nostalgie, de copiii bucurioşi de daruri, semn că dăruirea nu funcționează unidirecțional, ci darul făcut se întoarce ca bucurie, pace, emoție.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator