Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Titluri noi pentru biblioteca parohială
Administrator: 06-07-2016 07:12:21 in Cateheză

  Familia Constantin şi Ioana, fii ai satului, a oferit parohiei Plevna în ziua prăznuirii celor 12 apostoli (30 iunie 2016), pentru înzestrarea bibliotecii şi spre folosul celor ce vor citi, două monografii dedicate celor doi apostoli iluştri- primul şi ultimul din cei chemați la apostolat- Sfântul Andrei şi Sfântul Pavel.     Lucrările acestea, din colecția "bucurii duhovniceşti", sunt recent apărute la editura Meteor Press din Bucureşti.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator