Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Taina creștinătății- program catehetic duminical (III)
Administrator: 31-05-2016 12:15:50 in Cateheză

  A treia întâlnire catehetică de aprofundare a tainelor credinței, s-a desfăşurat duminică, 29 mai 2016. În cadrul activității s-au evidențiat virtuțile credinței creştine prin prisma adevărului şi a moralei precum şi semnele şi puterile Descoperirii lui Dumnezeu: profețiile şi minunile. Asupra acestor semne exterioare ale propovăduirii s-au specificat criteriile prin care profețiile şi minunile sunt socotite, în Biserică, adevărate sau mincinoase.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator