Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Tatăl nostru drag, îți trimitem această scrisoare...
Pr Gabriel Toma: 31-03-2016 09:02:26 in Cateheză
 Concursul catehetic național „Biserica și Școala din sufletul meu” îşi propune să îi ajute pe participanţi să îşi descopere, prin activităţi de creaţie, noi aptitudini şi să îşi formeze anumite deprinderi, să promoveze practici noi privind învăţarea şi să realizeze schimbul de experienţă între copii. În cadrul activităților catehetice parohiale, în săptămâna a treia din Postul Mare, la 30 martie 2016, pentru completarea portofoliului de lucrări ale copiilor, s-a organizat sesiunea definitivă a Secţiunii literare, ce presupune: 
a. O scrisoare către Dumnezeu despre viaţa mea (în Şcoală şi Biserică) (max. 1 pagină); 
b. Un articol de ziar despre educaţia astăzi (max. 1 pagină); 
c. O creaţie literară (poezie, compunere, eseu) despre preotul meu duhovnic; 
d. O creaţie literară cu titlul „Poveste despre viitorul meu” (max. 2 pagini) 
e. O rugăciune către Dumnezeu pentru toţi cei din şcoală (profesori şi elevi).

Din motive lesne de ghicit, conținuturile create de copii sunt puse la loc sigur, în portofolii ce vor fi jurizate la Protopopiatul Lehliu

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator