Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
„Pietrele vorbesc în Parohia Plevna”- vizionarea publică a documentarului propus pentru Concursul FAO 2015
Pr Gabriel Toma: 26-02-2016 08:02:02 in Cateheză
  

  „Un morman de pietre încetează a fi un morman de pietre în momentul în care un singur om, care îl contemplă, vede în el imaginea unei catedrale." (Antoine de Saint-Exupery)
 Vineri, 25 februarie 2016, a avut loc, la Protopopiatul Lehliu, vizionarea scurtmetrajelor propuse de parohii pentru Concursul FAO 2015. Printre acestea a fost și producția realizată în comunitatea noastră și intitulată „Pietrele vorbesc în Parohia Plevna”. 
 Pentru vizionarea documentarului apăsați aici

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator