Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
E firească revolta agricultorului contra ploilor?
Pr Gabriel Toma: 03-02-2016 07:58:24 in Cateheză
Apele suferințelor umplu cămările sufletului nostru cu rodul minunat al pocăinței, fără care, în legea harului, nu este mântuire. Deci, părerea de rău pentru păcat fiind rodul necazurilor și durerilor, ar fi tot atât de nefiresc să ne revoltăm contra lor, pe cât e de nefirească revolta agricultorului contra ploilor, care fac să rodească spicul de aur și umplu grânarele sale cu bob de aur.” (Sf Ioan Gură de Aur)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator