Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Mântuirea în dar sau cu plată?
Pr Gabriel Toma: 22-01-2016 09:16:59 in Cateheză
 „Dacă am fost răscumpărați cu plată, cum e în dar? 
Răspunsul: E adevărat că în ceea ce ne privește pe noi am fost mântuiți prin dar, însă din partea Domnului a trebuit să plătească un preț mare ca să ne cumpere. Deci mântuirea nu-i lucrarea noastră, ci este a Lui, căci L-a costat mult, nouă însă ne-a dat-o în dar.” (Sf Maxim Mărturisitorul)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator