Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Noi voim să ne mântuim dormind...
Pr Gabriel Toma: 25-11-2015 05:44:43 in Cateheză
   „Noi voim să ne mântuim dormind, și de aceea ne descurajăm în necazuri, când ar trebui mai degrabă să mulțumim lui Dumnezeu, că suntem peste tot învredniciți de El să fim puțin necăjiți aici, ca să aflăm acolo puțină odihnă.” (Avva Dorotei, Filocalia, vol IX)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator