Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Rugăciune, Cateheză, Mărturisire- încununarea eforturilor ascetice ale postului
Pr Gabriel Toma: 15-08-2015 02:48:24 in Cateheză
   Vineri seara, în ajunul Adormirii Maicii Domnului, cei ce au exersat, în timpul postului, asceza, rugăciunea și faptele bune, au participat în biserica Domnului la rugăciunea de seară, au ascultat un cuvânt catehetic avânt titlul „Învățătura Sfântului Ioan Gură de Aur despre Sfânta Împărtășanie” (tratându-se teme de interes: Starea morală și ținuta credincioșilor în cadrul Sfintei Liturghii, Problema desei sau rarei împărtășiri, Scopul împărtășirii euharistice, Urmarile si efectele primirii Sfintelor Taine, Liturghia după Liturghie)  apoi s-au mărturisit preotului duhovnic, pentru a putea primi „medicamentul nemuririi”.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator