Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ucenicii Sfântului Ilie (II)
Administrator: 30-07-2015 06:35:13 in Cateheză
   Dimensiunea artistic-creativă a activității grupului catehetic în cadrul proiectului „Ucenicii sfinților” s-a desfășurat miercuri, 29 iulie 2015, în biserica parohială. Fiecare copil a primit o fișă precum și creioane colorate, pentru a reprezenta cât mai artistic minunea prin care Sfântul Ilie, la pârâul Cherit, era hrănit, cu pâine și carne, de către lacomii corbi. 
 
   Concluzia lecției a fost înscrisă pe fișă de către fiecare participant: „Să nu ai alți dumnezei...!”
 
   Încheierea activității s-a făcut cu arome proaspete de prune, recoltate din curtea bisericii. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator