Rugăciune și cateheză (V). „Cum se pot răscumpăra păcatele ?”
Pr Gabriel Toma: 26-06-2015 07:50:24 in Cateheză
  Miercuri seara, 24 iunie 2015, în casa Domnului s-a desfășurat a cincea sesiune catehetică a Postului Sfinților Apostoli, pusă sub titlul generic de „Rugăciune și cateheză”. Profitând de faptul că la 25 iunie se pomenește pătimirea Sfintei Marii Mucenițe Fevronia, s-a citit acatistul sfintei mult pătimitoare, adăugându-se un inspirat cuvânt de învățătură al Sfântului Ioan Gură de Aur. La sfârșitul activității, credincioșii s-au rugat Dreptului Judecător luînd în ajutor rugăciunile Sfântei Fevronia, pentru fratele nostru Marinel, răposat în spital.