Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Reînceperea programului catehetic duminical
Administrator: 20-02-2017 09:09:27 in Cateheză

 Cu primele semne, fragile încă, ale apropierii anotimpului mai călduros, duminică, 19 februarie 2017, în biserica parohială, reîncep lecțiile catehetice. Programate la finalul Sfintei Liturghii şi grupate sub titlul generic "Iată, eu stau de vorbă cu Dumnezeu", catehezele, având ca temei Învățătura de credință crestin ortodoxă, vor aprofunda din capitolul, Nădejdea creştină, învățătura despre rugăciune. În prima întrunire catehetică s-a vorbit despre închinare, ințelesurile si formele ei.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator