Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Dumnezeu nu-i ca omul
Administrator: 13-02-2017 10:22:15 in Cateheză

 "Dumnezeu nu-i ca omul; nu ne ocărăşte pentru cele din trecut şi nici nu ne spune dacă ne pocăim: „De ce ai stat atîta vreme departe de Mine?" ci ne iubeşte cînd ne ducem la El; numai să ne apro¬piem cum trebuie. Să ne lipim strîns de El şi să ne ţintuim inimile noastre cu frica de Dumnezeu."(Sf Ioan Gură de Aur, Omilii la Matei)

 Sau, cum se cântă în duminica Fiului risipitor: "Arătându-Ți, Dumnezeule, toată bunatatea spre mine, treci multimea greşelilor mele, ca un facator de bine; pentru dumnezeiestile rugăciuni ale Maicii Tale"(Triod)


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator