Calcule... ce confirmă Deuteronom 18, 22
Administrator: 13-01-2017 03:26:41 in Cateheză

Deşi avertismentul hotărât al Domnului Iisus privind vremurile şi anii întoarcerii Sale pe pământ, în slavă, spre a judeca viii şi morții, e scris cu litere roşii în Scriptură:  "iar despre ziua aceea şi despre ceasul acela nimeni nu ştie, nici îngerii din cer, nici Fiul, ci numai Tatăl "(Mc 13, 32.) totuşi, pe la cutiile poştale ale enoriaşilor, apar tot felul de foi, reviste, pliante, fluturaşi "apocaliptici", care au pretenția de a oferi "certitudinea unui calcul matematic" a celei de a doua veniri a Domnului, ...ghicind în literele, simbolurile şi imaginile profetice ale Scripturii.

Bine le răspunde Scriptura unor astfel de proroci mincinoşi!