Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Calcule... ce confirmă Deuteronom 18, 22
Administrator: 13-01-2017 03:26:41 in Cateheză

 Deşi avertismentul hotărât al Domnului Iisus privind vremurile şi anii întoarcerii Sale pe pământ, în slavă, spre a judeca viii şi morții, e scris cu litere roşii în Scriptură:  "iar despre ziua aceea şi despre ceasul acela nimeni nu ştie, nici îngerii din cer, nici Fiul, ci numai Tatăl "(Mc 13, 32.) totuşi, pe la cutiile poştale ale enoriaşilor, apar tot felul de foi, reviste, pliante, fluturaşi "apocaliptici", care au pretenția de a oferi "certitudinea unui calcul matematic" a celei de a doua veniri a Domnului, ...ghicind în literele, simbolurile şi imaginile profetice ale Scripturii.

 Bine le răspunde Scriptura unor astfel de proroci mincinoşi!


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator