Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Un prețios auxiliar catehetic
Administrator: 17-11-2016 10:32:37 in Cateheză

  Cu binecuvântatea Preafericitului Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române şi cu avizul Ministerului Educației Naționale nr 2102/septembrie 2013, a s-au tipărit şi au fost distribuită prin parohii, pentru mai buna desfăşurare a Orei de Religie, Fişele de lucru, clasa pregătitoare.

 Consonând cu programa şcolară, fişele de lucru se desprind din tiparul scolastic, explorând metode noi şi moderne ale predării specifice claselor mici, propunând jocuri, discuții, vizionarea diferitelor materiale multimedia şi interrelaționare în activitatea de învățare.

 În acelaşi spirit misionar a apărut în trecut şi a fost oferit elevilor, de ademenea gratuit, prin intermediul bisericilor parohiale, Manulalul de Religie, pentru clasa I.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator