Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ora de religie în curtea bisericii
Administrator: 16-11-2016 07:15:03 in Cateheză
Profitând de vremea bună a sfârşitului de toamnă, miercuri, 16 noiembrie 2016, elevii Şcolii Primare Plevna au fost conduşi, în timpul orei de religie, la biserica parohială. Aici ei au fost puşi în fața unor specificități ale lăcaşului de cult față de alte construcții civile, ce au fost tâlcuite într-o manieră accesibilă vârstei (amplasarea crucii pe acoperiş, icoanele corifeilor apostolilor la intrarea în biserică), dar au putut pune şi întrebări. La sfârşitul vizitei copilaşii au primit iconițe cu scena Naşterii Domnului.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator