Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Pregătire aperceptivă pentru întâlnirea cu sfințenia
Administrator: 09-11-2016 09:08:48 in Cateheză
În drumul spre Slobozia, mai precis către mănăstirea de aici, copiii din cercul catehetic au lecturat, cu mare atenție, numărul special al foii parohiale. Ei au aflat astfel despre măreția minunilor, celor mai presus de fire, lucrate de Măicuța Domnului asupra celor ce-şi pun toată nădejdea în al său sfânt ajutor.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator