Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Dăruiți 2% din impozit
Administrator: 12-03-2017 07:04:37 in Articole pe Larg

 Pe lângă lucrările specifice vieții religioase, Parohia Plevna este implicată și în activități precum întreținerea și restaurarea lăcaşurilor de cult, ajutorarea persoanelor aflate în nevoi, realizarea de publicații.

  Sistemul 2% permite oricărei persoane care are venituri să hotărască felul în care este folosit 2% din impozitul pe venit pe care îl plătește statului, dispunând direcționarea acestui procent către o anumită organizație neguvernamentală sau unitate de cult.

  Pentru a sprijini Parohia Plevna cu acești 2% trebuie să completați formularul 230 adăugând doar datele dumneavoastra personale. Datele parohiei sunt deja completate. Nu este nevoie să completați câmpul „Suma”: administrația fiscală va calcula și va vira suma admisă, conform legii.

  Trimiteți prin poștă sau depuneți personal formularul completat la Administrația Fiscală de care aparțineți.

  Dacă aveți venituri și din alte surse (activități independente, proprietate intelectuală, cedarea folosinței bunurilor etc.), pe lângă formularul 230 trebuie să completați și formularul 200.

  Termenul limită pentru depunerea declarațiilor este joi, 25 mai 2017

 

 

 

 


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator