Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Începutul anului comemorativ al Sfântului Antim Ivireanu, în Parohia Plevna
Pr Gabriel Toma: 08-01-2016 11:25:13 in Anul omagial
  Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române în şedinţa de lucru din 28-29 octombrie 2014  a declarat anul 2016 drept Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creştin ortodox şi Anul comemorativ al Sfântului Ierarh Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti în Patriarhia Română.
  În Parohia Plevna, la încheierea slujbei din 1 ianuarie 2016, s-a depus la miruitor, pentru tot anul în curs, icoana Sfântului Antim Ivireanul, în legătură cu care preotul paroh a rostit o scurtă cateheză privind viața, virtuțile și realizările lui pentru propășirea Bisericii Ortodoxe și a poporului român. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator