Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ana Pauker:„popii fac școală în biserică, trebuie opriți!” (VI)
Pr Gabriel Toma: 09-08-2017 09:25:05 in Anul omagial
     În luna decembrie a anului 1948,  la 5 decembrie, Școala Duminicală continuă cu lecțiile catehetice desfășurate în biserică (deoarece legea comunistă a învățământului prevedea interdicția desfășurării orei de religie în școli precum și existența simbolurilor religioase). Tema catehizării a fost Despre existența lui Dumnezeu și mijloacele de cunoaștere a Lui.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator