Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ana Pauker: „popii fac școală în biserică, trebuie opriți!” (V)
Administrator: 04-08-2017 10:05:10 in Anul omagial
 În timpul impunerii regimului comunist, desfășurarea lecțiilor catehetice pentru credincioși, în cadrul Școlii Duminicale, urmărea  conștientizarea și pregătirea credincioșilor pentru mărturisire în cunoștință de cauză, cu fapta și cu adevărul,  a fundamentelor credinței creștine: păcatele și virtuțile.
 În 28 noiembrie 1948, în biserica parohiei Plevna, s-a desfășurat următorul program învățătoresc:
Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator