Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Preoți din episcopia noastră in inchisorile comuniste (IX)
Administrator: 25-07-2017 08:09:22 in Anul omagial
Preotul Anatolie I. Brumă din Bucureşti, fost preot militar pe frontul din Rusia, paroh în  localitatea Alexandru Odobescu, judeţul Ialomiţa, a fost deţinut între 1958 şi 1964 la Jilava, Salcia, Stoieneşti, Gherla. După eliberare, a funcţionat ca preot în Grosu-Siliştea, lângă Alexandria şi în Vorâncău.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator