Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Înainteprăznuirea Adormirii Maicii Domnului
Pr Gabriel Toma: 17-08-2016 07:33:06 in Știri pe scurt
  Sâmbătă seara, 13 august 2016, la ora vecerniei, s-a pus început duhovnicesc zilei din ajunul praznicului Maicii Domnului. După oficierea slujbei de seară, credincioșii au fost catehizați asupra Tainei Pocăinței, concretizată în mărturisire, căință și promisiune de îndepărtare față de toate faptele rele, cu nădejde și încredere că „dacă mărturisim păcatele noastre, El este credincios şi drept, ca să ne ierte păcatele şi să ne curăţească pe noi de toată nedreptatea.” (1 In 1, 9)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator