Glumim și ne jucăm cu copiii noștri? Bine facem!
Pr Gabriel Toma: 06-06-2016 08:44:40 in Știri pe scurt
 „Bătrânii trebuie să se uite la tineri ca la copiii lor; pot să se joace cu ei- foarte rar, dar totuși din când în când; să glumească cu ei în așa fel încât glumele să țintească la buna lor creștere” (Clement Alexandrinul, Pedagogul)

Avem bucuria de a vă pune la dispoziție informații despre misiunea creștină desfășurată în Parohia Plevna.
   Daca lucrarea noastră evanghelică, de rugăciune și învățătorească, vă determină să doriți a afla informații suplimentare despre comunitatea noastră, avem bucuria să vă oferim, în dar, lucrarea de istorie locală, PAROHIA PLEVNA- monografie istoric- spirituală, editată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor. Tot ce aveți de făcut este să trimiteți un pomelnic al familiei dumneavoastră la adresa parohiaplevna@gmail.com și o adresă unde să vă expediem, cu bucurie, ca oricărui enoriaș (chiar și virtual), darul nostru. Vă imbratișăm!