Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cerc Pastoral- comuniune în slujire
Administrator: 31-05-2016 12:24:40 in Știri pe scurt

În Duminica a Cincea după Paşti,29 mai 2016, preoții Cercului Pastoral nr 2 din Protopopiatul Lehliu au celebrat în sobor Sfânta Liturghie în biserica parohiei Zimbru. Cuvântul de învățătură a evidențiat viața în duh şi slujirea în adevăr a Sfântului Antim Ivireanul (activitățile sale de predicator, de tipograf, osteneala de românizare a slujbelor, vocația ctitoricească şi moartea martirică).


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator