Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Flori pentru laudă şi mulțumire
Administrator: 31-05-2016 10:21:45 in Știri pe scurt

Luna mai, cunoscută şi ca "florar" se încheie în acest an, 2016, grație ploilor curate şi foarte abundente, printr-o exuberantă înflorire a tuturor plantelor cu flori, îndeosebi a trandafirilor. Grădinițele de flori de la casa parohială şi de la biserică sunt pline de culori şi de miresme. Iar semnul de mulțumire este smerita împodobire a Evangheliarului în zi de duminică


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator