Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Dust to dust
Administrator: 12-01-2017 07:11:51 in Știri pe scurt
Sub ochii noştri, o construcție din centrul satului, locuită odinioară de o familie de oameni credincioşi, gospodari şi cu mare aplecare spre cele ale cărții, măcinată lent de trecerea timpului dar şi zguduită de vânturile ultimului timp- deosebit de puternice, şi-a pierdut acoperişul, în primele zile ale anului 2017. De acum, picioarele de lut ale construcției, vor ceda într-un ritm mult mai rapid, către idealul şi realitatea orizontală, ce nivelează, in timp, locurile şi amintirile.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator